ODRED IZVIĐAČA POMORACA “JADRAN” – osnovan je 25. III. 1956. i prva je jedinica izviđača pomoraca u Hrvatskoj i bivšoj Jugoslaviji. Bio je to iskaz našeg Jadranskog usmjerenja i tradicije, još u vremenu kada se malo i rabio taj pojam.

Adresa: Telefon: E-mail:
Split III, ul. Smrdečac (iza zgrade “Brodomerkura”) 021/486-402 jadran@skaut-split.hr

 

  • Odred je proizašao iz jedne od četa našeg prvog odreda “Split”, i uspješno djeluje sve do danas.
  • Mnoštvo je brodarenja, morskih logorovanja i originalnih akcija vezanih za pomorstvo i vještine izviđača pomoraca niklo iz krila baš ovog našeg odreda, uključujući i 1. Smotru izviđača pomoraca Jugoslavije daleke 1959. godine.
  • Nakon preseljenja s Poljane kraljice Jelene, “Jadran” danas djeluje na području Splita III, ul. Smrdečac (iza zgrade “Brodomerkura”).