SKAUTSKI KLUB "MARJAN" - osnovan je 08. I. 1956. godine i druga je naša udruga po dužini djelovanja. Prerastao je u samostalni odred iz 2. čete "Splita", u vrijeme kada je izviđačka organizacija bilježila snažan zamah.

Adresa: Telefon: E-mail:
Split III, Jeretova 1 (nedaleko sveučilišnog centra) 021/486-402 marjan@skaut-split.hr

• Izuzetne rezultate i doseg ostvario je ovaj Odred u prvim desetljećima svog rada, kroz nekoliko generacija svojih vrijednih članova.
  • Mnoge značajne akcije, Republičkog i državnog karaktera, popunile su povijest ovog kluba.
  • Prisilnim preseljenjem s Manuša u Jeretovu ulicu, smjenom generacija znatno je pogodilo ovaj klub.
  • Danas djeluje na području Splita III, u Jeretovoj 1 (nedaleko sveučilišnog centra).