ODRED IZVIĐAČA POMORACA "SPINUT" - osnovan je 22. XII. 1962. godine kao još jedna pomoračka izviđačka jedinica u Splitu. U to vrijeme je nosio naziv "Velimir Škorpik" po znamenitom antifašističkom borcu iz II. Svj. rata. Posebno snažno bilo je djelovanje ovog Odreda s prvim generacijama izviđača na području Spinuta.

Adresa: Telefon: E-mail:
Ulica Fra Bone Razmilovića 021/486-402 spinut@skaut-split.hr

 

  • Mnoštvo akcija i brojnog sudjelovanja članstva.
  • U radu ove dugovječne jedinice posebno se ističe kulturna dimenzija rada, pa su tako gotovo tradicionalne priredbe OIP "Spinuta" u proslavi Dana osnivača Skautizma Roberta Badena Powella, 22. II., kada se organiziraju vrijedni kulturni programi s glazbenim nastupima.
  • Njihova pjevačka klapa, a potom zbor "Modo diverso" pod ravnanjem Marija Krnića, postigao je izuzetan nivo glazbene interpretacije i široko je poznat i izvan izviđačkih redova.
  • OIP "Spinut" organizator je i vrlo uspješne Smotre kulturnih aktivnosti SIH-a 1999. godine.
  • Sada djeluje pod imenom "Spinut" na istoimenom Gradskom kotaru, u ulici Fra Bone Razmilovića.