ODRED IZVIĐAČA POMORACA "BRODOSPLIT" - osnovan 20. II. 1960. godine iz jedne od posada OIP "Jadran" pri splitskom brodogradilištu. Bilo je to značajno širenje organizacije na krug zaposlene omladine i omladine obrtničkih škola. To je bila još jedna jedinica izviđača pomoraca koja je tada nosila naziv "Mirko Kaliterna" po mladom škverskom radniku poginulom u antifašističkoj borbi. U čitavom nizu dugih godina rada, sadašnji "Brodosplit" ostao je vrlo aktivna i primjerno sređena jedinica.

Adresa: Telefon: E-mail:
Gradski kotar SKALICE 021/486-402 brodosplit@skaut-split.hr

 

  • Posebno tradicionalno je njihovo natjecanje u topografskoj orjentaciji i životu u prirodi za izviđače Istraživače pod nazivom "DŽON", koje se svake godine koristi i kao izlučno natjecanje za našu regiju.
  • Nakon nasilnog otimanja prostora kod stadiona "Splita", jedinica sada djeluje na Skalicama.