naslovna

Dobrodošli na stranice Splitskog skautskog zbora. Mi smo organizacija djece i mladih sa svestranim programom, ali posebno okrenuti prirodi, životu u prirodi i u skladu s prirodom.

Pridružite nam se ili saznajte više o našim aktivnostima.

 

         Na Dan rođenja osnivača skautskog pokreta u svijetu Roberta Baden Powela, 22. Veljače, pridružili smo se svim skautima svijeta u obilježavanju ''Thinking day-a'' (ili „dana promišljanja“). Kod nas u Hrvatskoj naziv te akcije po tradiciji i motu izviđača ostaje - ''Budi pripravan''.

 

Ovogodišnju akciju opet smo održali po staroj gradskoj jezgri uz mnoge izazovne zadatke, ali i upoznavanje važnih kulturnih spomenika našeg grada. Kontrolne točke su tako postavljene i na Peristilu, u Vestibulu u Đardinu i sl.

 

Početak akcije, kao i završni poklič svih sudionika održani su ispred Hrvatskog narodnog kazališta.

 

            Lijep zimski dan kroz akciju je dobro iskoristilo 112 naših članova.