naslovna

Dobrodošli na stranice Splitskog skautskog zbora. Mi smo organizacija djece i mladih sa svestranim programom, ali posebno okrenuti prirodi, životu u prirodi i u skladu s prirodom.

Pridružite nam se ili saznajte više o našim aktivnostima.

"Sjećanja"

2. XI. 2019.

             Nismo imali zajednički organiziranu aktivnost za ovu tradicionalnu akciju na nivou SSZ-a, pa je posjet grobovima naših volontera-pokojnika obavio SK ''Split'' sa svojih 10 članova uz 1 člana KB ''Duje''. Da se izbjegne prevelika gužva 1. XI. izviđači su se okupili u subotu 2. XI.

 

              Po običaju su posjećeni grobovi naših najistaknutijih članova: Mirjama Tecilazića našeg osnivača, Nade Ćišić dugogodišnje tajnice SSZ-a, Vedrana Čulića, dugogodišnjeg predsjednika SSZ-a, a svijeću smo zapalili i pored križa poginulim braniteljima u Domovinskom ratu. Posjetili smo i humke boraca NOB-a kod ''spomen kosturnice''.